Evliyalar Şehr-i Siirt'e, Şehr-i Ramazan Coşkusu

Evliyalar Şehr-i Siirt'e, Şehr-i Ramazan Coşkusu
14 Mayıs 2018 Pazartesi 18:10:56

Siirt'te geçtiğimiz yıl Türkiye’nin sayılı iftar organizasyonlarından birine imza atan Belediyemiz, bu yıl da birbirinden ünlü sanatçıların katılımıyla maneviyatın dolu dolu yaşanacağı bir Ramazan programı hazırladı.

Belediyemiz, Ramazan ayının geleneğini yaşatmak ve toplumsal kaynaşmayı sağlamak amacıyla bu yıl 2.'sini düzenleyecekleri “Ramazan Etkinlikleri”  hazırlık çalışmalarında sona gelindi.

16 Mayıs tarihinde başlayacak olan Mübarek Ramazan ayı etkinliklerinin hazırlıklarını devam ettiğini söyleyen Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın, Ramazan ayında 30 gün boyunca 15 Temmuz Demokrasi Meydanında bin 500 kişiye iftar verilecek. Siirt’te Ramazan Etkinliklerinin adresi ise, 15 Temmuz Demokrasi meydanı olacağını dile getirdi.

Ünlü isimler Siirt'te sahne alacak 

16 Mayıs ile 14 Haziran tarihleri arasında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda her gün çeşitli programların gerçekleştirileceği etkinliklerle Siirt halkının güzel bir Ramazan ayı daha geçirmesi hedefleniyor. “Evliyalar Şehr-i Siirt'e Şehr-i Ramazan Coşkusu” adı altında gerçekleştirilecek olan programda; 16 Mayıs Hasan Dursun, 19 Mayıs Selman Okumuş ve A.Rahman Saiden, 20 Mayıs Grup Tillo, 22 Mayıs Abdurrahman Önül ve Ramazan Toprak, 25 Mayıs Recep Demirkaynak, 26 Mayıs Hüseyin Süer, 30 Mayıs Feyzullah Koç, 2 Haziran Ali Tel, 6 Haziran Muzaffer Gürler, 8 Haziran Mustafa Duman, 10 Haziran Sedat Uçan, 11 Haziran Serdar Tuncer Siirtlilerle bir araya gelerek, Ramazan ayının maneviyatını paylaşacaklar. Ara günlerde ise yerel sanatçılar başta olmak üzere Hacivat-Karagöz, meddah, animasyonlar ve sürpriz sanatçılar gibi farklı programlar sunulacak. 

“Bu yıl daha coşkulu bir Ramazan ayı geçireceğiz” 

Ramazan ayının manevi ruhuna uygun etkinlilerin organize edildiğini belirten Başkan Taşkın, düzenlenecek olan tüm etkinliklere Siirt halkını davet etti. Başkan Taşkın, “Çok şükür ramazan ayına da kavuşmak üzereyiz. Siirt’imizde ülkemizde bütün dünya Müslümanlar içerisinde huzurla, keyifle manevi bir atmosfer içerisinde bütün insanlara huzur olabilecek bir ramazan iklimi yaşarız. Biz de Siirt’te bu iklimi oluşturmak için yine geçen sene ki gibi var gücümüzle çalışıyoruz. Meydan’daki düzenleme çalışmaları son hızla devam ediyor. İnşallah ramazan ayının ilk akşamı ile birlikte meydan tamamıyla hazır olmuş olacak. Bu sene biraz daha canlı olacağını ümit ediyoruz. Her akşam bin 500 vatandaşımıza burada coşku ile birlikte iftar yemeklerimiz olacak. Yine iftar yemekleri sonrasında çocuklarımız için eğlence anları gerekse yetişkinler için teravih sonrası manevi bir iklimin yaşandığı sahne etkinlikleri olacak. Stantlarda vatandaşlarımız buradan ihtiyaçları alabilecekler. Esnafımız da burada ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza ürünlerini takdim edecekler. Ramazan ayının vatandaşlara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr