Başkan Taşkın, hemşerilerinin Ramazan Bayramı’nı kutladı

Başkan Taşkın, hemşerilerinin Ramazan Bayramı’nı kutladı
13 Haziran 2018 Çarşamba 11:30:27

Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın, yayınladığı mesajla, Siirtlilerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Belediye Başkan V. Ceyhun Dilşad Taşkın, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bayramların, birlik ve beraberliğin pekiştiği günler olduğunu belirten Başkan Taşkın, "Kıymetli hemşehrilerim, Bayramlar, sevgi ve merhametin her türlü husumeti yok ettiği müstesna zamanlardır. Ramazan Bayramınızı can-ı gönülden tebrik ediyor, bu mübarek bayramın Siirt’imize, Ülkemize, İslam alemine ve Bütün İnsanlığa birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.

Bizler, Ramazan’ın vesile kıldığı kardeşlik ve yardımlaşma duygularını  içimize sindirmiş; bu atmosferi bütün hayata yaymayı başarmış köklü bir geleneğin mensuplarıyız. Bu Ramazan ayında da büyük bir dayanışma örneği sergileyerek; fitre, sadaka ve zekâtlarıyla yardıma muhtaç olanların elinden tutmuş,  ekmeğini-suyunu ihtiyaç sahipleriyle paylaşmış bir milletiz.

Manevi ve tarihi tecrübelere sahip olan hemşehrilerimizin en belirgin özelliği güçlü bir dayanışma ruhuna sahip olmasıdır. Farklılıkları zenginlik kabul eden ve daima hoşgörüyü  esas alan Siirt’imiz rahmet ve bereket ayı olan Ramazan'ı uğurlarken bir taraftan da gönüllerimizi birleştiren bayrama erişmenin sevincini yaşıyoruz. Türkiye olarak İslam dünyasında yaşanan acıların bir an önce son bulmasını; bölgemizde ve tüm dünyada huzur ve kardeşliğin hâkim olmasını yürekten diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli hemşehrilerimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramın bütün Siirt’imize, Ülkemize, İslam alemine ve Tüm İnsanlığa huzur ve kardeşlik getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum. Ramazan bayramınız mübarek olsun." dedi.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr