Çölyak Hastalarına Gıda Yardımı

Çölyak Hastalarına Gıda Yardımı
5 Ekim 2018 Cuma 16:17:11

Belediyemiz Çölyak hastalarına ihtiyaç duydukları temel besin maddelerinin teminini sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalarını sürdürüyor.

İlde yaşayan çölyak hastaları için içerisinde çeşit gıda malzemesinin bulunduğu koliler Belediyemiz tarafından hazırlandı. İl genelinde bulunan 105 Çölyaklı vatandaşa gıda yardımında bulunuyor.

Her ay düzenli olarak kişi başına 1 koli gıda kolilerinin dağıtımı yapılıyor. Şuana kadar Belediyemiz tarafından 840 koli çölyak paketi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Belediye Başkanı V. Ceyhun Dilşad Taşkın yaptığı açıklamada, "Sosyal Belediyecilik çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımıza hayır çarşımız ile giyim, kıyafet ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Bir taraftan da sosyal yardım kartları ile marketlerden ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Özellikle Çölyak hastalarının piyasada zor buldukları ürünlerden temin edip kendilerine hazırladığımız koli paketini sunuyoruz. Bugünde kardeşlerimizle bir araya geldik. Şuana kadar çölyaklı hastalarımıza 840 paket gıda kolisi dağıtıldı. İçerisinde özellikle küçük yaşta ki çocuklar için çikolata, şeker, un, makarna diğer ürünlerden oluşan gıda malzemeleri sunuyoruz. Vatandaşlarımızın zaman zaman talepleri geliyor. Onları dikkate almaya çalışıyoruz. Sosyal Belediyecilik önemli. Bu kapsamda Hastanelerde Geçmiş olsun paketlerine, bebek paketlerine, evlilik paketlerine, asker paketlerine kadar yardımlarımız, desteklerimiz devam ediyor. İnşallah bütün gücümüzle Doğumdan Ölüme Kadar vatandaşımızın yanındayız” dedi.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr