Başkan V.Taşkın Nevruz Bayramını Kutladı

Başkan V.Taşkın Nevruz Bayramını Kutladı
20 Mart 2017 Pazartesi 16:27:09

Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın Nevruz Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Vekilimiz Taşkın mesajında; Kültürümüzde önemli bir yeri olan ve baharın gelişini simgeleyen 21 Mart Nevruz Bayramı, Balkanlar’dan Orta Asya’ya kadar uzanan kültür coğrafyamızda, yüzyıllardan bu yana kutlanan Nevruz, hepimizin ortak değeri ve hepimizin ortak bayramıdır. Bizler, dili, dini, mezhep ve inancı, etnik kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun, aynı vatanın ve milletin mensuplarıyız. Hoşgörü, sevgi ve kardeşliğin filizlendiği bu topraklarda, asırlar boyunca farklı inançlara, dillere, etnik köken ve kültürlere sahip insanlar bir arada, huzur içinde yaşamıştır.

Taşkın; Siirt’imizde yaşayan tüm insanların birbirine gösterdiği, birlik, beraberlik, kardeşlik, anlayış, saygı ve hoşgörü ortamı tüm Türkiye`ye örnek olacak niteliktedir. Bayramlarda, mutlu günlerimizde ve acı günlerimizde olduğu gibi baharın canlandığı Nevruz`da da birlik, kardeşlik duygularımızın katlanarak artmasını yürekten diliyorum. 

Başta Siirtli hemşerilerim olmak üzere, müşterek kültür coğrafyamızda yaşayan tüm vatandaşların Nevruz Bayramlarını kutluyor Nevruz’un, barış ve esenliğe vesile olmasını diliyorum dedi.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 0 484 223 22 60 – 0 484 223 95 64  
Mail       : info@siirt.bel.tr