Kent Genelinde Altyapı Yapım ve Onarım Çalışmaları Devam Ediyor

Kent Genelinde Altyapı Yapım ve Onarım Çalışmaları Devam Ediyor
17 Mayıs 2017 Çarşamba 16:30:39

Belediyemiz Su ve Kanalizasyon İşletmesi (SİSKİ) bünyesinde 2017 yılı hizmet programı kapsamında başlatılan altyapı yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Belediyemiz Siski Müdürlüğü kent genelinde başlatılan projeler kapsamında altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Su ve Kanalizasyon İşletmesi (SİSKİ) Müdürlüğü bünyesinde Mayıs ayında kent genelinde başlatılan proje yapım çalışmaları kapsamında Veysel Karani Mahallesi Toki konutlarında yeni yapılan kuran kursu medresesine 160/110 pe 100 içme suyu borusu ve 950 metre ana hat boruları çekildi. Ayrıca 160/110 boru bağlantısı da yapılarak sürgülü vana takılarak çalışmalar tamamlandı.

Çalışmalar kapsamında kentin muhtelif yerlerinde ki kanalizasyon tıkanıklıkları SİSKİ ekipleri tarafından müdahale edilerek tıkanıklıklar giderilmekte ve eskiyen hatların tespiti yapılarak yenilenme çalışmaları da devam ediyor. Yaz aylarında yaşanan su sorunun giderilmesi amacıyla hazırlanan yeni projeler önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek.

SİSKİ Müdürlüğünden yapılan açıklamada “2017 yılında başlatılan altyapı çalışmaları tüm şehrin genelinde devam etmekte olup, Siirt genelinde sorunlu olan kanalizasyon hatlarının yenilenmesi ve yeni yerleşim yerlerindeki yeni kanalizasyon hatlarının çekilme işlemleri ekiplerimiz tarafından titizlikle yerine getirilmektedir. Yeni yerleşim yerlerinin altyapı çalışmaları devam ederken, şehir merkezinde eskiyen hatların yenileme çalışmaları da ekiplerimizce sürdürülmektedir” denildi.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 0 484 223 22 60 – 0 484 223 95 64  
Mail       : info@siirt.bel.tr