2 Yılda 153 Metruk Bina Yıkıldı

2 Yılda 153 Metruk Bina Yıkıldı
13 Aralık 2018 Perşembe 16:31:20

Bir yandan görsel kirliliğin önüne geçen ve tehlike saçan metruk binaların ortadan kaldırılmasını sağlayan Belediyemiz, diğer yandan da madde bağımlılarının uğrak yeri olan bu binaların yıkımıyla toplumsal bir başka sorunun da önüne geçmiş oluyor.

Belediyemiz, il genelinde güvenliği tehdit eden ve tehlike arz eden metruk binaları yıkmaya devam ediyor. İmar Müdürlüğü denetiminde ve zabıtanın güvenlik önemleri almasıyla gerçekleştirilen yıkımlar öncesinde, gerekli prosedürler tamamlanarak yıkım gerçekleştiriliyor. İş makinelerinin girmediği dar sokaklarda yıkımlar ise insan gücüyle yapılıyor.

Belediyemiz İmar Müdürlüğü yetkilileri, "Metruk yapılar terk edilmiş olması nedeniyle uyuşturucu madde, alkol kullanımı gibi suçların odağı haline geliyor. Bu tip yapılar, yapı sahibi ve çevresinde yaşayan vatandaşlar açısından tehlike arz ediyor. Bu durum ayrıca vatandaşların şikâyetlerine neden oluyor. Vatandaşların güvenliği için bizler de gerekli prosedürü tamamladıktan sonra binaların yıkımını gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

2017 ve 2018 yılları arasında il genelinde toplam 153 adet metruk binanın yıkımı gerçekleştirildi.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr