İnşaat Mühendisi Öğrencileri Su Arıtma Tesisini Gezdi

İnşaat Mühendisi Öğrencileri Su Arıtma Tesisini Gezdi
25 Aralık 2018 Salı 10:43:15

Belediyemiz Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne Bağlı Su Arıtma Tesisi, Siirt Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencilerini ağırladı. Su Arıtma Tesislerinde düzenlenen teknik gezide öğrenciler, suyun hangi evrelerden geçerek kullanıma kazandırıldığı konusunda bilgi aldı.

Siirt Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencilerinden oluşan yaklaşık 30 kişilik bir grup Su Arıtma Tesisini ziyaret ederek suyun arıtılmasından tüketilmesine; kullanılan su kaynaklarından su tasarrufuna kadar birçok konuda bilgilendirildi. Su ve Kanalizasyon Müdürümüz Aydın Özev, tesisin işleyişi hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Siski Müdürümüz Aydın Özev ve Su Arıtma Tesisi personelinin rehberliğinde gerçekleştirilen teknik gezide öğrenciler, suyun hangi aşamalardan geçerek musluklarımıza ulaştığı konusunda bilgi sahibi oldular. Günlük 52 bin metreküp su arıtma kapasitesine sahip Su Arıtma Tesisimizde durultucu ve filtre havuzları başında öğrencilere görevliler tarafından su arıtılması işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği anlatıldı. Su dezenfektesi ve kalitesi hakkında da bilgilendirilen öğrenciler, merak ettikleri konularda tesis çalışanlarına soru sordular, arıtma işlemini bizzat görerek tecrübe edindiler.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr