TUİK Bölge Müdürlüğü İçme Suyu ve Atık Su Arıtma Tesislerini ziyaret ettiler

TUİK Bölge Müdürlüğü İçme Suyu ve Atık Su Arıtma Tesislerini ziyaret ettiler
19 Şubat 2019 Salı 14:05:32

Belediyemiz  Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne Bağlı İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Atık Su Arıtma tesisi, Tuik Bölge Müdürlüğünü ağırladı. İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Atık Su Arıtma Tesislerinde düzenlenen teknik gezide Tuik bölge Müdürlüğü personelleri, suyun hangi evrelerden geçerek kullanıma kazandırıldığı konusunda bilgi aldı.

Siirt TUİK Bölge Müdürlüğü yönetici ve personellerinden oluşan yaklaşık 15 kişilik bir grup Bölgede tek olan İçme Suyu Arıtma Tesisi ve yine de Bölgemizde tek faal olan Atık su arıtma tesisleriniziyaret ederek suyun arıtılmasından tüketilmesine; kullanılan su kaynaklarından su tasarrufuna kadar birçok konuda bilgilendirildi. Su ve Kanalizasyon Müdürü Aydın Özev, tesisin işleyişi hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Siski Müdürümüz Aydın Özev ve Su Arıtma Tesisi personelinin rehberliğinde gerçekleştirilen teknik gezide  suyun hangi aşamalardan geçerek musluklarımıza ulaştığı konusunda bilgi sahibi oldular. Günlük 52 bin metreküp su arıtma kapasitesine sahip Su Arıtma Tesisimizde durultucu ve filtre havuzları başında TUİK personellerine görevliler tarafından su arıtılması işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği anlatıldı.

İçme Suyu Arıtma Tesisini ziyaret ettikten sonra Bölgenin Tek Faal olan Atık Su Arıtma Tesisini Ziyaret eden TUİK personelleri tesiste yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr