Pazarcı Esnafı ve Seyyar Satıcılar ile İstişare Toplantısı

Pazarcı Esnafı ve Seyyar Satıcılar ile İstişare Toplantısı
5 Temmuz 2019 Cuma 10:49:38

Belediyemiz, pazarcı esnafının yaşamış olduğu sıkıntılar, Pazar dışında seyyar satıcılık sorunlarını çözüme kavuşturmak ve sorunsuz bir ticaret ağının gelişmesi için Pazarcılar ve Seyyar Satıcılar ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Belediyemiz toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Eş Başkan Vekilimiz Mesut Koçak, Belediye Eşbaşkanımız Dara Turhan, Başkan Yardımcımız Gülçin Köneş, Belediye Meclis üyelerimiz ve pazarcı esnafı hazır bulundu.

Pazarcı Esnafı ve Seyyar Satıcılar ile Fikir Alış-verişinde bulunan Belediye Yönetimi, istek ve taleplerini dinledi. Pazarcı esnafın ve seyyar Satıcıların taleplerini not alan Belediye Yönetimi, Pazar dışında gelişi güzel seyyar satıcılık yapmamaları konusunda uyarılarda bulunarak denetimlerin sıklık ile yapılacağını belirttiler. Seyyar satıcılara semt pazarında yer tahsisin yapılacağını ve bundan sonra şehrin hiçbir yerinde seyyar satıcılara müsaade edilmeyeceği belirtildi. Pazarların kurulum saatleri, temizlik kuralları ile ilgili biraz daha hassasiyet gösterilmesi gerektiğini daha düzgün, daha temiz ve daha modern pazarlar için esnaflarımızın da taşın altına ellerini koyarak belediye ekiplerimize biraz daha yardımcı olmalarını istediler.

Öte yandan Siirt Belediye Başkanlığınca pazarcılar ile yapılan istişarede başka mahallelerde de semt pazarlarının kurulum çalışmaları için görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr