1050 Fidan’ı Toprakla Buluşturduk

1050 Fidan’ı Toprakla Buluşturduk
5 Aralık 2017 Salı 16:49:57

Belediyemizin ağaçlandırma seferberliği devam ediyor. Siirt Belediyesi tarafından Siirt Üniversitesi Kezer yerleşkesinde 1050 fidanı toprakla buluşturdu.

Belediyemiz ve Siirt Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen fidan dikiminde Siirt Belediyesi Hatıra Ormanı kuruldu. Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ve öğrencilerin katılımıyla 1050 fidan Siirt Belediyesi Hatıra Ormanında toprakla buluşturuldu.

Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın yaptığı açıklamada, Siirt Üniversitesi Rektörümüz ve öğrencilerimiz ile birlikte Siirt Belediyesi olarak doğaya bizlerde katkıda bulunmaya çalıştık. Siirt Üniversitemiz fidanlarımızı toprakla buluşturmak için bizlere yaklaşık 25 dönüm arazi tahsis etti.  Siirt Üniversitesi yerleşke alanı geleceğin ormanı haline gelmiş. Bu çok önemli, gençlerimizin heyecanı, doğaya olan sevgilerini görmek bizleri çok mutlu etti. Siirt Belediyesi olarak hatıra ormanına 1050 adet ağaç diktik. Bu faaliyetlerimiz devam edecek. Taşkın; ağaç dikmeyi, bunlara bakmayı, doğayı yeşillendirmeyi, ülkemizi güzelleştirmeyi Allah bize nasip etsin. Bize bu ortamı sağladıkları için Siirt Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Murat Erman’a ve ekibine teşekkür ediyorum diye konuştu.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ise yaptığı açıklamada; öğrencilerimize yönelik başlatmış olduğumuz çalışmalar kapsamında her öğrenciye bir fidan projesini uygulamaya geçirdik. Siirt Belediye Başkan Vekilimizin de katımlıyla kurumlar arası işbirliği çerçevesinde Belediyemizin üniversitemize büyük bir katkısı olarak nitelendirebileceğimiz bir ağaç dikme etkinliğini hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere tüm Siirt Belediyesi çalışanları çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu ağaçlar sadece kampüsü yeşillendirmekle kalmayacak aynı zamanda Üniversitemizle Siirt Belediyesi arasında bir gönül köprüsü kurulacaktır.

Yapılan konuşmaların ardından Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ve Siirt Üniversitesi öğrencileri 1050 fidanın dikimini gerçekleştirildi.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın Daha sonra Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman’ı makamında ziyaret etti.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr