“Engelleri Aşta Gel” Ses Yarışması Düzenlendi

“Engelleri Aşta Gel” Ses Yarışması Düzenlendi
5 Aralık 2017 Salı 16:54:41

Belediyemiz, rutin belediyecilik işlerinin yanında sosyal belediyecilik çalışmalarıyla da Siirtli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Belediyemiz, Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Belediyemiz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Engelleri Aşta Gel” ses yarışması Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlendi.

Siirt İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen “Engelleri Aşta Gel” ses yarışmasına Siirt il ve İlçe genelinde faaliyet gösteren Rehabilitasyon merkezlerinde kalan 12 engelli vatandaşımız katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Rehabilitasyon merkezinde kalan Engelli vatandaşlar hünerlerini sahnede şarkı söyleyerek gösterdiler. Seyircilerin alkışlar ile eşlik ettiği Ses Yarışmasında Engelli vatandaşlarımızın izleyicilere unutulmaz anlar yaşattılar. Sahneye tek tek çıkarak şarkılarını seslendiren yarışmacılardan 1’inci Hüseyin Sezgin, 2’inci Abdullah Deniz, 3’üncü Aslan Çelik ve Jüri özel ödülünü de Elif Evin aldı.

“Engelleri Aşta Gel” ses yarışmasına katılım sağlayan tüm yarışmacılara ödülleri Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Albay Erol Ürküt ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Gökhan Marakçı tarafından verildi.

Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın yaptığı konuşmada, Engellerin aşıldığı, kaybedenin olmadığı, kazananın ise insanlık olduğunu söyleyen Taşkın, “Bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kardeşlerimiz bizlere bir kez daha gösterdi ki insanoğlunun aşamayacağı hiçbir engel, hiçbir zorluk yok. Hepimiz insanoğlu olarak yaşayan birbirine ihtiyacı olan varlıklarız. Birbirimizi desteklemek durumundayız. Fakat bazılarımızın, bazılarına göre daha fazla ihtiyacı olabiliyor. Bu farkındalığı yaşamak, hissetmek için buradayız. Bunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Ben kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Ağızlarına, yüreklerine sağlık. Bu organizasyonda emeği geçen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Jüri üyelerimize, belediye çalışanlarımıza ve herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Engelleri Aşta Gel ses yarışması çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr