TAŞKIN,“YAŞLILARIMIZ BAŞ TACIMIZDIR”

TAŞKIN,“YAŞLILARIMIZ BAŞ TACIMIZDIR”
23 Mart 2018 Cuma 10:35:02

Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın, yaşlılara saygı haftası kapsamında Bahçelievler mahallesinde bir başına yaşayan 73 yaşındaki Abdulvahap Yeşilbaş’ı evinde ziyaret etti.

Belediyemiz tarafından “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın da etkinlikler kapsamında ev ziyaretlerine devam etti. Başkan Vekilimiz Taşkın, Bahçelievler mahallesinde tek başına yaşayan 73 yaşındaki Abdulvahap Yeşilbaş’ın evine misafir oldu. Tek gözlü bir odada bir başına yaşayan yaşlı amcanın sorunlarını dinleyen Başkan Vekilimiz Taşkın, Yeşilbaş’ın ihtiyacı olduğu Evde Sağlık ve Bakım hizmeti ile yaşadığı evde bakım onarım yapılması yönünde talimat verdi.

KOAH hastası olan 73 yaşındaki Abdulvahap Yeşilbaş Başkan Vekilimiz Taşkın’a teşekkür ederken evinde bir an olsun Türk bayrağını eksik etmeyen Yeşilbaş’ın bayrak sevgisini gören Başkan Taşkın ayrıca, Tiftik keçisinden işlemeli Türk Bayrağı işlemeli duvar halısının kendisine hediye edilmesi yönünde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne talimat verdi.  

Toplumun temel taşı olan yaşlıların sürekli hatırlanması gerektiğini belirten Taşkın, “Yaşı kemale ermiş büyüklerimizi ihmal etmiyor, sürekli ziyaret ediyoruz. Zaman içerisinde sık sık yaptığımız faaliyetlerden birisi de yaşlı ziyaretleridir. Kişisel bakıma ihtiyaçları olan büyüklerimize, evde bakım olsun tıbbi yardım olsun sağlık ekiplerimizle, doktorlarımızla, gerek evde temizlik hizmetleri ve gerek hal hatır sormak olsun, Belediyemizin bu tür etkinlikleri sıkça sürdürmektedir. Bende sıkça yaşlılarımızı evlerinde ziyaret etmek istiyorum. İhtiyaçlarını yerinde dinlemek istiyorum. Onlar bizim için çok kıymetli. Hem kültürümüzde, hem inancımız da,  geleneklerimizde ve ülkemizde bizim yaşlılarımız baş tacımız, onlara elimizden gelen bütün desteği vermemiz lazım. Onlar biz küçücükken, ihtiyaç sahibi iken bize sahip çıktılar, şimdi onların ihtiyaçları var. Toplum olarak da bu geleneğimizi sürdürüyoruz. Belediye olarak gereken her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr