Başkan V. Taşkın, Barış ve Doğan Mahallesinde Vatandaşlar ile Bir araya Geldi

Başkan V. Taşkın, Barış ve Doğan Mahallesinde Vatandaşlar ile Bir araya Geldi
6 Nisan 2018 Cuma 10:09:31

Siirt’te yaşayan vatandaşların sorunlarını mahallinde dinlemek, görüş ve önerilerini almak, çözüm önerilerini değerlendirmek amacıyla Belediyemizin düzenlediği Halkla Buluşma toplantıları vatandaşların katılımı ile her hafta farklı bir mahalle de yapılmaya devam ediyor.

Belediyemiz tarafından Doğan Mahallesinde bulunan Selahaddin Eyyubi Okulunda düzenlenen Halk ile buluşma toplantısı Barış ve Doğan Mahallesi sakinleri yoğun ilgi göstererek sıkıntı ve isteklerini Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın’a ilettiler. Başkan Yardımcımız Ali Aytek ve birim müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda talepler ilgili müdürlüklere iletilirken, konu hakkındaki istek ve önerilerini dikkate alan ilgili müdürler, gelen talepler doğrultusunda yapılması gereken istek hizmetleri not alındı.

Doğan ve Barış Mahallesi sakinleri, birçok evin tapusuz olduğunu ve mahalle sakinleri olarak ikamet ettikleri evin kendilerine tapu edilmesi için Başkan Vekilimiz Taşkın’dan yardım talep ettiler. Ayrıca mahallelerine Çocuk oyun parkı, Doğalgaz, Sağlık Ocağı, Okul talebinde bulunan vatandaşlar, mahalle arasında hayvan besleyen vatandaşların ahırlarından etrafa yayılan kötü kokudan ciddi anlamda etkilendiklerini belirterek Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’a şikayette bulundular.

Vatandaşın istek, şikayet ve önerilerini doğrudan dile getirebilmelerine imkan vermek ve çözüm üretmek amacıyla bu toplantıların düzenlendiğini belirten Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, vatandaşın istekleri doğrultusunda projeler geliştirildiğini ve hızla hayata geçirildiğine işaret etti. Başkan Vekili Taşkın, mahallelerdeki eksikliklerin tespiti ve giderilmesi konusunda bu toplantıları önemsediğini belirterek, tüm Siirt genelinde yapılan çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Halkla buluşma toplantısına katılan vatandaşlar, Siirt Belediyesinin çalışmalarından memnun olduklarını dile getirerek, Belediye yetkililerinin kendileriyle buluşma toplantısı düzenleme ve kendilerine sorunlarını iletme fırsatı verdikleri için Siirt Belediye Başkan Vekili Taşkın ve çalışanlarına teşekkür ettiler.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr