Emlak Ve Çevre Temizlik Vergisini Unutmayın

Emlak Ve Çevre Temizlik Vergisini Unutmayın
30 Temmuz 2018 Pazartesi 09:03:05

“Daha temiz, daha yeşil, daha yaşanabilir, daha modern Siirt” sloganıyla yola çıkan Belediyemiz, borcu olanlara çağrıda bulundu. Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın, Emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerini ödemek isteyen mükellefler için son gün 31 Temmuz Salı günü olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanı V. Ceyhun Dilşad Taşkın yaptığı açıklamada, "Son yıllarda hükümetimizin çıkarmış olduğu en kapsamlı kamu borç yapılanması süresinin son günlerine gelmiş bulunuyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın çok avantajlı yapılandırma kanunundan istifade etmelerini istiyorum. Binlerce vatandaşımızın istifade etmesi gereken bir durum ile karşı karşıyayız. Peşin ödemelerde %90’a varan gecikme faizinin kaldırıldığı, 18 aya kadar taksitlendirme imkânın bulunduğu bir yapılandırma imkânı. Böylelikle kamuya olan borçların ciddi bir şekilde vatandaşlarımızın kurtulabildiği bir kanun. Özellikle Siirtli Hemşerilerimize bu yapılandırmadan yararlanmalarını istirham ediyorum. Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, kira bedelleri, su borçları bu kapsamda yer almaktadır. 31 Temmuz günü son başvurunun yapılacağı gün. Kamuya borcu olan vatandaşlarımızın bu kadar kapsamlı bir kanunun bir daha çıkmayacağını göz önüne alırsak hemşerilerimizin bir an evvel bu yapılandırmadan faydalanmalarını istiyorum” dedi.

Başkan V. Taşkın ayrıca bugüne kadar bu haktan yararlanmak üzere 2342 kişinin başvurduğunu belirterek diğer vatandaşların bu haktan yararlanmaları gerektiğini belirtti.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr