Zabıta Ekipleri, Toplu Taşıma Araçlarını Denetledi

Zabıta Ekipleri, Toplu Taşıma Araçlarını Denetledi
10 Ağustos 2018 Cuma 10:34:24

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü Denetim Ekipleri, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yaşandığı bu günlerde, vatandaşların daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşım hizmetlerinden yararlanabilmesi için şehir içinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarında klima denetimi yaptı.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Siirt’te, Belediye Başkanı V. Ceyhun Dilşad Taşkın’ın talimatı üzerine Zabıta Ekiplerimiz, denetleme çalışmalarına hız verdi. Vatandaşların daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşım hizmetlerinden yararlanabilmesi için harekete geçen ekipler, toplu taşıma araçlarının klimalarını tek tek kontrol etti. Kliması olmayan yada klimasını çalıştırmayan araç sahiplerine uyarılarda bulundular.

Konu ile ilgili açıklama yapan Zabıta Müdürlüğümüz, "Kapasitesinden fazla yolcu alan veya zamanında hareket etmeyen araçlarla ilgili uyarılarımızı yapıyoruz. Uyarılara rağmen, kurallara uyulmaması halinde cezai işlem uyguluyoruz. Halkımızın huzuruna, sağlığına ve güvenliğine engel teşkil edebilecek her durumu kontrol altında tutmak adına çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Zabıta ekiplerimiz, toplu taşıma araçlarına yaptıkları denetimlerle vatandaşlarımıza verilen hizmet kalitesinin arttırılması ve standardın yakalanması adına zaman zaman çalışmalarını sürdürecek. Vatandaşlarımızdan gelen şikâyetleri seri bir şekilde değerlendiriyoruz. Bu uygulamaların düzenli bir şekilde devam etmesi için denetimlerimiz sürekli olacak” ifadeleri kullanıldı.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr