Zabıtadan Kasaplara Denetim

Zabıtadan Kasaplara Denetim
30 Ağustos 2018 Perşembe 12:40:54

Belediyemiz, Zabıta Müdürlüğü ve Tarım Müdürlüğü ekipleri, kasaplara denetim yaptı. Denetimlerde hijyen ve mevzuatlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Zabıta Müdürlüğümüz ve Tarım Gıda Denetim Ekipleri Siirt genelinde halk sağlığını korumak, gözetmek ve geliştirmek amaçlı kasaplarda denetimlerini sıklaştırdı.

Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz tarafından yapılan denetimlerde başta İşyeri Açma ve Çalıma Ruhsatına esas olan, sıhhi müesseslerin taşıması gereken tüm şartlar yerinde incelenerek vatandaşların tüketimine sunulan et ve et ürünlerinin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda üretilmesi için denetim ve bilgilendirme çalışmaları sürdürüyor. Yapılan denetimlerde kasaplara uyarılarda bulunan ekipler eksiklerin giderilmesi için süre verdi.

Zabıta Müdürlüğümüzden yapılan açıklamada; “İşyerlerinde kaçak kesimi önlemek, hijyen koşulları, gıda ürünlerinin sağlıklı bir şekilde satışının yapılması için gerekli kontrolleri belli periyotlarda gerçekleştiriyoruz, vatandaşlarımızın sağlığı bizim için ön planda denetimlerimiz devam edecek” dedi.

Denetimler sırasında işyeri sahiplerinin gerekli hijyen kurallarına uymaları ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında uyarıldı.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr