Cami ve Kuran Kursu Temizlikleri Aralıksız Devam Ediyor

Cami ve Kuran Kursu Temizlikleri Aralıksız Devam Ediyor
24 Ekim 2018 Çarşamba 11:14:29

Belediyemiz tarafından periyodik olarak yapılan camilerin temizliğine devam ediliyor. Bu kapsamda vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda ibadetlerini yerine getirmeleri için il genelinde bulunan cami, Kuran Kursularının temizliği yapılıyor.

İl sınırları içerisinde bulunan 106 cami ve 28 kuran kursunun temizliklerini aralıksız olarak gerçekleştiren ekipler Siirt halkının ibadetlerini daha sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Özellikle kış aylarında daha çok ihtiyaç duyulan hizmet, özel hazırlanan kokular ile ibadethanelerde ferah bir ortam sağlıyor. Çalışma yapılan ibadethanelerde halıların süpürülmesi, camların silinmesi, duvar ve dekorların temizliğinin yanı sıra ücretsiz olan cami tuvaletlerin temizliği de yapılıyor.

4 kişiden oluşan ekip, gittikleri ibadethanelerde özel olarak tasarlanmış buharlı emiş gücü yüksek makinelerle halıları büyük bir titizlikle süpürüyorlar. Bu sayede cami halıları daha uzun ömürlü kullanılırken uzun vadede yıkama ihtiyacı duyulmuyor. İbadethane etrafında genel çevre temizliği de yapan ekip, ihtiyaç doğrultusunda tadilat ve bakım işleri konusunda da cami yönetimlerine yardımcı oluyorlar.

Tüm bu hizmetleri ücretsiz olarak yapan Belediyemiz, her camiyi ortalama ayda bir kez temizlemiş oluyor.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr