YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR

YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR
19 Temmuz 2019 Cuma 09:00:51

Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çevre ve halk sağlığı açısından kentin cadde ve sokaklarında gerçekleştirilen genel temizlik çalışmalarının yanı sıra, çöp konteynerlerinin de dezenfekte çalışmaları yürütülüyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerini aşmaya başladığı bu günlerde Siirt şehir merkezinin çeşitli cadde ve sokak aralarındaki yeraltı çöp konteynerlerinin pis kokmaması ve çevrede yaşayan insanları rahatsız etmemesi amacıyla çöp konteynerlerinin aralıksız bir şekilde temizlenirken, çöp konteynerinin yıkıma ve temizleme işi düzenli olarak yapılmaya devam ediliyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ekipleri tarafından programlı ve sistematik olarak yürütülen temizlik çalışmaları kapsamında kent merkezinde bulunan yer altı çöp konteynerlerinin genel temizliği ve dezenfektasyonu çalışması gerçekleştiriliyor.

Çöp konteynerlerinin içinde ve çevresinde oluşabilecek kötü kokuların ve antihijyenik durumun engellenmesi, haşerelerin üremesinin önüne geçilmesi ve daha temiz bir çevre adına yürütülen çalışmalar kapsamında, konteynerler yıkama ve dezenfekte aracıyla temizlendi. Ayrıca konteynerlerin bulunduğu alanda da genel sokak temizliği gerçekleştiriliyor.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 56100 SİİRT

Telefon : 444 56 25  
Mail       : info@siirt.bel.tr